Tiistaina 19. elokuuta 2008

Elokuun hittiasusteet

sadekeli

Tihkusateenpitävä ohut, pitkä ja HUPULLINEN takki Turun Kappa Shopin aletangosta, Marc O’Polo. Helsinkiläisen kesätuulen kestävä sateenvarjo Esprit.

*

Alkukesästä ihmettelin Melissan muovisia avokkaita Lumi on 14 -myymälässä - niin kauniita kuin ne olivatkin, miksi ihmeessä kukaan haluaisi pitää muovikenkiä lämpimällä kesäkelillä? Nyt olen alkanut tajuta niiden pointin paremmin, ehkä olisi sittenkin pitänyt silloin hankkia sellaiset.

Toisaalta uskolliset ballerinani ovat kestäneet toistuvaa kastumista yllättävän hyvin. Ehkä pärjään niillä edelleen…

…kunnes tulee nilkkuriaika. Mistähän mulle saataisiin tyylikkäät nilkkurit? Ajatuskin kenkäkaupoissa kiertelystä tuntuu jostain syystä tällä hetkellä hyvin vastenmieliseltä, saisivat tarjota jotain kotisovituspalvelua.

4 vastausta aiheeseen “Elokuun hittiasusteet”

  1. minh:

    Hieno takki!
    -minh-

  2. Anu:

    Kiitos! Tuo oli kerrankin täysin satunnainen heräteostos, mutta varsin onnistunut sellainen.

  3. sugar kane:

    Toi on tosi hyvännäköinen takki!

    Millaisia nilkkureita olet miettinyt? Mää tarvisin sellaset missä on ihan törkeän korkea korko, muuten ei onneni ole täysi. Ja teidän, että niitä on a) acnella b) kalliilla.

  4. Anu:

    Mä olen miettinyt sellaisia vähän 80-luvun henkisiä (itse asiassa mulla oli aikoinaan valkoiset sellaiset…), joissa on matala kanta ja leveä, mutta koristeeton varsi. Ja mustat tai harmaat.

    Acnen kenkien hinnassa ei kyllä ole mitään järkeä.

Kerro: